Yurt Dışı Hedef Pazar Araştırması

Pazar araştırması, mevcut ve potansiyel müşterilerin tercihlerini, alışkanlıklarını, yaklaşımlarının takip edileceği bir süreçtir. Pazar araştırması sayesinde, ürünün satışının yapılacağı potansiyel pazarlar hakkında veri toplanabilir ve pazara giriş riskleri azaltılabilir. Pazar araştırması yapmaktaki temel amaç ürünün piyasadaki ömrü ve karlılığı üzerindeki riskleri azaltmaktır. İyi bir pazar araştırması nereye gidileceğini, müşterilerin kimler olacağını ve müşterin ne zaman ürün/hizmet satın alacağını gösterir. Zayıf yapılan bir pazar araştırması işletmeyi yanlış kararlar almaya ve hata yapmaya yöneltecektir.

Pazar araştırması işletmelerin potansiyel işlerini belirlemesine ve olası hatalardan kaçınmasını sağlamaya yarar. Potansiyel fırsatların mevcut olduğu ve pazara yeni girecek olan işletmeler için engel teşkil eden pazarları açığa çıkarır. İhracat yapmak isteyen firmalar için yol gösterici olması adına yurt dışı pazar araştırması hizmetimiz başlamıştır.

Hedef Pazar Araştırması kapsamında firmanın ihracatını yaptığı veya yapacağı ürünün GTIP numarası ile rapor hazırlanmaktadır.

Başvuru

Başvuru

Firma Bilgileri
Yetkili Bilgileri
İletişim Bilgileri
Araştırma Bilgileri


Hedef Pazar olabilecek ülkenin ithalat büyüklüğü en az ne kadar olmalıdır?


Hedef Pazar olabilecek ülkeye Türkiye ihracatı en az ne kadar olmalıdır?


Hedef ülkenin firmanızın ürünü açısından cari açığının olmasının önemi


Hedef Pazarın yakın olmasının önemiAşağıdaki belirtilen seçenekleri 1 ila 6 arasında puanlandırarak ürününüzün HEDEF PAZAR SEÇİMİ açısından size göre uygun olan önem sırasını belirtiniz.
1=En Yüksek, 6=En DüşükBu içerik 07 Mayıs 2020 tarihinde eklendi. 4661 defa incelendi.

Sivas Web Tasarım
Telif hakkı, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır.