Patent / Marka Tescil

Patent, bir buluşun üretilmesi, satılması, kullanılması gibi haklarının kime ait olduğunu gösteren resmi bir belgedir ve ürünü uzun süreli güvence altında tutar. Bir buluş/ürünün patentine sahip olmak, o ürünle ilgili her türlü hakka sahip olma, ürünün başkaları tarafından üretilmesini ve satılmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

Günümüz dünyasında gelişen rekabet ortamı ile bütün firmalar ve isimler, birbiriyle rakip olmaktadır. Markanın tanımlanması, bir şirket için benzer tasarımları kullanan başka markalardan ayrılması açısından çok önemlidir. Tüketiciler arasında karışıklığa neden olma ihtimaline karşı ticari markayı korumak amacıyla marka tescili yapılması gerekir.

Marka ve Patent Vekillerinin sorumluluğu sadece marka, patent ve endüstriyel tasarımları vb. tescil ettirmek veya belgelendirmek değil, hak sahipleri için artık çok önemli olan bu değerleri, oluşum sürecinden itibaren ele alarak yönetmek, yönlendirmek ve katkı sağlamaktır.  Bu bilinç ile altyapısını oluşturduğumuz, etik kurallara, teknik ve hukuki bilgiye maksimum düzeyde sahip olan çözüm ortakları ile firmalarımıza hizmet verilmektedir. Marka tescil, patent ve faydalı model belgelerini almak isteyen firmalar için Çankaya Patent http://www.cankayapatent.com/ firması ile iş birliği anlaşması yapılmıştır.Başvuru, süreç takibi ve süre bitiminde belge geçerliliğinin devamı için yapılması gerekenler ile ilgili danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Sivas Web Tasarım
Telif hakkı, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır.