Hakkımızda

Hakkımızda

SİVAS İŞGEM, Ağustos 2016 – Ağustos 2018 dönemlerinde; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı liderliğinde tamamlanan Sivas İş Geliştirme Merkezi Projesi ile hayata geçmiştir.

Sivas İş Geliştirme Merkezi A.Ş. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 21 bin m²’lik parselin (21.095 m²) 10bin m²’lik (9.970 m²) kısmında kuruldu. Merkez; idari binanın yanı sıra, büyüklükleri 100 m²ile 400 m² arasında değişen 35 adet işlikten, 1 adet idari binadan (1.870 m²) oluşmaktadır. Merkezde; metal işleme, makine parçaları, üretimi ve fonksiyonel gıda gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler yer almaktadır.

İş Geliştirme Merkezi  (İŞGEM) Kavramı

İş Geliştirme Merkezi, kuruluş aşamasındaki girişim şirketlerine yönetim danışmanlığı, ofis alanı gibi hizmetlerle destek sunmaya çalışan kuruluştur.

Misyon

Sivas’ta girişimcilik ekosistemine etkin ve uzun soluklu katılım sağlanması amacıyla, girişimci adayları, girişimcilerin ve çapa işletmelerin, kulukça süreci kapsamında koçluk, mentörlük ve danışmanlık yöntemleri ile işletmelerinin güçlendirilmesine, sağlıklı kurumsal yapılar oluşturarak bunları sürdürebilmelerine destek olmaktır.

Vizyon

Metal, makine ve fonksiyonel gıda sektörlerinde geliştirmek, genişletmek, güçlendirip etkin bir işleyiş içinde çalışılmasını sağlayacak ilişkiler, iş birlikleri ve pek çok farklı ve birbirini tamamlayıp güçlendiren kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu ile çok yönlü koordinasyon içinde, İŞGEM firmalarının önünü açmak.

Girişimcilik

  • Girişimci; ticaret, sanayi gibi alanlarda sermaye koyarak bir işi yapmaya girişen, kâr amacıyla riski üzerine alan kişidir.
  • Girişimci mal ve hizmet üretebilmek için bütün üretim öğelerini en iyi koşullarda bir araya getirir.
İŞGEM

Fiziki Özellikler

Sivas Merkez 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde;

 1 adet idari bina

 33 adet işlik (üretim alanı)

1 adet ön kuluçka merkezi (açık ofis/inkübatör) bulunmaktadır.

  • Toplam Kapalı Alan                             : 9.970 m2
  • Yönetim İçin Ayrılan Alan                   : 1.870 m2
  • Ortak Kullanım Alanı                          : 768,23 m2
  • (Ön Kuluçka Merkezi)

Bu içerik 25 Haziran 2019 tarihinde eklendi. 1087 defa incelendi.

Sivas Web Tasarım
Telif hakkı, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır.