Cem Salihoğlu

Cem Salihoğlu

UZMANLIK ALANLARI

  • Piyasa Risk Analizi
  • Nakit Akış Tablolarının Oluşturulması
  • MaliTahlil
  • FinansalTablolar
  • Yatırım FizibiliteRaporu
  • Uzun Vadeli Finansal Planlama
  • Finansal Risklerden KorunmaYöntemleri
  • KrediYapılandırma
  • TKDK, KOSGEB,TÜBİTAK ve Tarım/Ticaret/Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri
  • Bireysel ve Kurumsal Eğitim

Genel Müdür

Genel Müdür

Akredite Kobi Danışmanı (YB005/16UY0251-6/01/200)

AMAÇ

Finansal piyasalarda 22 yıla ulaşan çalışma hayatımın 20 yıllık bölümünü bankalarda şube yöneticisi ve 2 yıllı aşan kısmını reel sektörde finansal danışman olarak geçirdim. Bu dönemde finansal piyasalar alanında lider eğitim kurumlarından 1000 saatin üzerinde uzmanlık eğitimleri aldım ve bu süreçte birçok işletmenin büyüme sürecine destek olma fırsatını memnuniyetle yakaladım. Temel amacım, işletmelerin kuruluş, büyüme ve karlılığın sürdürülebilirliği aşamalarında finansal piyasalarda edindiğim tecrübelerimi işletme ortakları ve yöneticileriyle paylaşmak, risklerden korunma yöntemleri konusunda işletmeleri bilgilendirmek ve böylece işletmelere stratejilerinin oluşturulmasında destek olmaktır.

DENEYİM

2020-
Genel Müdür
Sivas İŞGEM A.Ş

AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finansmanı ile kurulan Sivas İŞGEM A.Ş. bünyesindeki ve diğer firmalara finansal ve yönetim danışmanlığı yapmaktayım. Kurumum bünyesinde genele hizmet verebilecek hizmet yapısı oluşturularak kira geliri haricinde hizmet geliri modeli ve bölgedeki firmalara yönelik koçluk ve danışmanlık hizmetleri sürekliliği oluşturulmuştur.

2017-2019
Şube Müdürü Vakıf Katılım A.Ş.

2017 yılında Katılım Bankacılığı alanında şube yöneticiliği yaparak bu alandaki tecrübelerimi arttırma fırsatı yakaladım. 2019/ Şubat ayında kendi işimi kurmak amacıyla ilgili kurumdan ayrıldım.

2015-2017
Finans Genel Müdür Yardımcısı Ofisline MobilyaA.Ş.

18 yıllık bankacılık deneyiminden sonra özel sektör deneyimi kazanmak amacıyla Türkiye'nin önde gelen ofis/medikal mobilya ve medikal yatak üreticisi firmada 2 yıl Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştım. Böylece bankacı gözüyle finansal bakış açıma, reel sektörde yatırımcı ve girişimci gözüyle finansal danışmanlık bakış açısını da eklemiş oldum.

2002-2015
Şube Müdürü Garanti Bankası A.Ş.

2002 yılında Garanti Bankası'nda Kobi Portföy yöneticiliği ilebaşlayan kariyerim2007yılından2015yılınakadarŞubeMüdürüolarakdevam etmiştir. 2015 yılında özel sektör deneyimi için bankadanayrıldım.

1997-2002
BankaPersoneli
SümerbankA.Ş.

EĞİTİM

2000-2002
Yüksek Lisans
Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Ens. Bankacılık Bölümü

​1989-1994
Lisans
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İstatistik Bölümü


Bu içerik 392 defa incelendi.

Sivas Web Tasarım
Telif hakkı, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunmaktadır.